معلولان وسيله اياب و ذهاب مناسب ندارند ..!

خودرو كاروان نامناسب است
معلولان وسيله اياب و ذهاب مناسب ندارند

از سه ماه پيش شركت بهزيست كار، طرف قرارداد سازمان بهزيستي در امور معلولان، در روزهاي جمعه و در روزهاي هفته بعد از پايان ساعت اداري (ساعت چهار) به معلولان خدمات ارايه نمي كند.
    
    اين را شهرام مبصر، يكي از معلولان جسمي حركتي مي گويد و ادامه مي دهد: «براي حل مشكلات معلولان و حضور بيش تر آن ها در جامعه، ابتدا بايد مشكل اياب و ذهاب آن ها را برطرف كرد.»
    
    او كه دانشجوي دانشگاه جامع علمي كاربردي است، مي گويد: «آخر هفته ها براي رفت و برگشت به دانشگاه نياز به سرويس بهزيست كار دارم اما چهارشنبه ها و پنجشنبه ها بعد از ساعت چهار و جمعه ها مجبور مي شوم از تاكسي تلفني استفاده كنم. مگر چقدر حقوق مي گيرم كه اين همه پول بابت آژانس بدهم. اگر قرار است سازمان بهزيستي سرويس اياب و ذهاب در اختيار مددجوي خود قرار دهد، اين خدمات بايد 24 ساعته باشد.»
    
    محسن معمايي، مديرعامل شركت بهزيست كار، در اين باره مي گويد: «سازمان بهزيستي در قرارداد جديد از ما خواسته تا خدمات خود را در روزهاي جمعه حذف كنيم و در عوض در مواقع ضروري خدمات ارايه دهيم.»
    
    او مي گويد: «طبق قرارداد فعلي در روزهاي هفته تا پايان ساعت چهار بايد سرويس ارايه شود اما اين شركت تا پايان ساعت هفت نيز خدمات ارايه مي دهد.»
    
    از 70 خودرو كاروان (ون) كه امسال به پنج خودرو قبلي ناوگان حمل و نقل معلولان اضافه شده، 40 خودرو در تهران مورد استفاده قرار گرفته اند كه هنوز مناسب سازي داخل اين كاروان ها انجام نشده است.
    
    مبصر در اين باره مي گويد: «افرادي با ميوپاتي يا ضعف عضلاني و ضايعات نخاعي گردن به سختي مي توانند سوار پيكان يا پرايد شوند چه برسد به خودروهاي كاروان فعلي كه ارتفاع آن خيلي هم بلندتر است. در عين حال خانم معلول ضايعه نخاعي اي كه همراه ندارد چگونه مي تواند _به تنهايي سوار اين خودروها كه مجهز به بالابر نيستند ،بشود.»معمايي در اين باره مي گويد: «درست است كه شركت طرف قرارداد در زمينه مناسب سازي خودروها كم كاري كرده اند اما كار مطالعاتي و تحقيقاتي براي اين مناسب سازي، كاري زمان بر است. در حال حاضر _17 خودرو كاروان براي مناسب سازي خودبانده شده اند و تا اواسط مهر ماه 10 خودرو مناسب سازي شده را تحويل مي گيريم.»
    
    مبصر درباره منتظر ماندن معلولان پشت خط هاي تلفن شركت بهزيست كار مي گويد: «تا هفته پيش فقط يك منشي به تمام خط ها پاسخ مي داد و بايد پشت خط منتظر مي مانديم تا منشي نوبتي به تلفن ها پاسخ دهد كه خوشبختانه با اعتراضاتي كه كرديم فعلابا اضافه شدن سه منشي خدمات بهتر شده است.»
    
    مديرعامل شركت بهزيست كار در اين باره مي گويد: «فعلاشش خط تلفن داريم اما از مخابرات درخواست خط چهار رقمي كرديم كه با تامين هزينه صدميليوني آن اميدواريم از اواسط آبان اين خط در اختيار شركت _قرار گيرد.»كاظم نظم زاده، معاون توانبخشي سازمان بهزيستي درباره خدمات شركت بهزيست كار مي گويد: «در صورتي كه نيروي انساني بيش تري در اختيار داشته باشيم، امكانات را به دو شيفت اضافه مي كنيم.»

منبع : http://www.magiran.com/npview.asp?ID=1215601


/ 23 نظر / 20 بازدید
نمایش نظرات قبلی
محمود

سلام آقا شهرام من از وب مهرداد اومدم من هم ضایع نخاعی هستم کمی از مطالب شما رو خوندم فعلا عرض ادب کردم باز هم به شما سر می زنم

محمود

بعد آقا شهرام من چطور می تونم عضو اون گروه یاور بشم

آتيه

سلام خوبين خيلی خوشحال شدم از حضور شما . اگه اشتباه نکنم شما آقای شهرام مبصر هستيد من خيلی دلم ميخواد بيشتر با شما آشنا بشم با تعريفهای که از شما شنيدم و خودتون منو عضو گروه باور کردين حدود يک ماهی ميشه .منتظر جوابم هستم ممنونم . موفق باشيد . راستی من هم وبلاگ شما رو لینک کردم .خدانگهدار

آتيه

راستی ايميل منو مهرناز به شما داده بود

زیتون

سلام شهرام جان. از وبلاگ ویولت اومدم اینجا. امیدوارم برای رسیدن به خواسته‌هاتون که خواسته‌ی همه‌ی ما هم هست موفق باشید. من هر جا بتونم به کم‌و کاستی‌ها برای معلولین اعتراض می‌کنیم. از کجا معلوم که در آینده خود ما هم دچار معلولیت نشیم. این خیابون‌ها و پله‌ها که آدم سالم رو هم اذیت می‌کنه...

معصوم

سلام شهرام عزيز خيلی خوبه که مشکلات مطرح بشه و مطمنا مطرح کردن اين موارد روزی نتيجه بخش خواهد بود موفق باشيد.

زهره

شهرام عزيز سلام . من از وبلاگ ويولت با اسم و وبلاگ شما آشنا شدم و از این بابت خیلی خوشحالم.مشتاقم که بیشتر با شما آشنا بشم . مطالبتون رو خوندم . . جانا سخن از زبان ما ميگويی ... اميداورم زحمات و تلاش شما برای آسایش اهالی باور خیلی زود به بار بنشینه . سربلند باشی و تا همیشه سبز

محمود

سلام آقا شهرام عید فطر بر شما مبارک. دوست گرامی شما می توانید با نگاهی به بودجه کل کشور و درآمد حاصل از آن دریابید که درآمد های کشور که بیشتر در آمد های حاصل از فروش منابع(نفت و گاز ....) هست و این منابع متعلق به همه ایرانی هاست و می باید بطور مساوی تقسیم شود ولی متاسفانه اگر به هزینه های بودجه نگاه کنید متوجه می شوید که سهم معلولان از در آمد های کشور خیلی کم هست یا اگر باشد برای ما قابل استفاده نیست مثلا بودجه وزرات علوم و تحقیقات آیا ما می توانیم به راحتی در دانشگاه درس بخوانیم بنده با توجه به تجربه ای که داشتم می گم نه. که در سر گذشتم نوشتم که چطور این حق از من گرفته شدو خیلی چیزهای دیگر نیز هست که مامحرومیم از انها چون به واقع درآمد(نفتی...) کشوربرای همه می باشد البته این جای مطالعه زیاد دارد ولی ما باید حق خود را مطالبه نماییم.من فقط اشاره ای کردم تا شما اگر بتوانید با کمک دوستانتان این حق را محاسبه کنید .وبلاگ آقای امینی http://www.amini222.persianblog.ir/را هم ببنید و اگر برایتون امکان داره در این زمینه هم فعالیتی داشته باشد.

زهره

شهرام عزيز سلام . عيد فطر رو به تو عزيز و همه ی دوستان مهربونی که به وبلاگت سر ميزنن تبريک ميگم . شهرام عزیز ممنون از لطفت برای ایمیل پر محبتت . اميدوارم تعطيلات بهت خوش بگذره . موفق باشی و سربلند