به روشنايي بينديش

آيينه وجود خود را کشف کن و سپس از زيبايي خود ، اين هديه الهي ، که فقط و فقط متعلق به توست لذت ببر . حال که زيبايي خود را شناختي از آن به خوبي محافظت کن ! به هيچ کس اجازه نده تا زيبايي گرانبهايت را به قيمتي ناچيز از تو بخرد.تنها آن را در اختيار فردي قرار ده که شايستگي سهيم شدن در آن را دارد ، قدر آن را مي داند و با تو در محافظت از آن شريک مي شود .
هر روز صبح جامه لبخند را بر تن کن و تا شب در ميان ديگران به آن بناز.جامه اي که گران ترين لباس ها را در حسرت مي گذارد و هيچ ثروتي جز ايمان توان خريد آن را ندارد .
شب ها را با ريتم بردباري ، ملودي اميد و هارموني عشق تا سحر برقص! سحرهنگام ، آن دم که فرشتگان کنارت آيند چشم هايت را ببند آرزويي که در آن لحظه از عمق دل برآيد ، اجابتش حتمي است و در اين امر هرگز صرفه جو مباش.
ديروز را چون خيالي پندار که گران بهاترين تجربه را به تو بخشيده و بس . امروز از خواب برخيز و با فراموشي کابوس ديشب با خردمندي گام بردار . تجربه يگانه معلمي است که نخست آزمون مي گيرد و سپس تعليم مي دهد . پس او را گران بها دان و به جاي افسوس ، از آن به نحوي شايسته بياموز.
جوهره هر حادثه ، چه تلخ و چه شيرين ، نيک است و تجربه همچنان گران بها.پس منش خويش را دگرگون ساز و با بينشي ناشي از سايه سرنوشت مسير سبز را گونه اي گام بنه تا فرق ميان راز و ظلمت را در شکوه شب دريابي.
چه زيباست ، آن دم که خداوند پاداش استقامت و صبر بنده اي را با حادثه اي عظيم و مقدس پاسخ مي دهد ! و همانا بردباري را عادت نمودن ، کليد دست يابي به آمال مطهر است و او هرگزمخلوقش را نوميد نمي سازد . پس از همين لحظه واژه «يأس» را از فرهنگ لغات ذهني خود بزداي و به جاي آن حس رنگين «صبر» را بنشان !
ابتدا مفهوم عشق را براي خود تعريف کن . معيارهاي حقيقي خود را در مورد عشق مشخص کن و اطمينان داشته باش تا قبل از اين که تمامي معيارهايت برآورده نشده ، به کسي دل نمي بندي . در غير اين صورت در دراز مدت حتما شکست مي خوري.
و ...
اگر کسي را آزرده اي ، از او دلجويي کن و پشيماني خود را ابراز کن يا از اين به بعد رفتار خودت را عوض کن . تو در برابر رفتار خود مسوولي !

/ 11 نظر / 23 بازدید
نمایش نظرات قبلی
تینا

سلام وبلاگ خوبی داری با متنهایی زیبا مرسی از امیل قشنگتون موفق باشین

شيما

سلام اگه نشد چی؟اگه طرف مقابلم اونقدر مغرورباشه و حتي حاضر نباشه منرو ببينه اونوقت .........؟ اگر کسي را آزرده اي ، از او دلجويي کن و پشيماني خود را ابراز کن يا از اين به بعد رفتار خودت را عوض کن . تو در برابر رفتار خود مسوولي ! منظورم به اين جمله ربط داره. ممنون از راهنمایی..............

مهیار - ا

حاصل صبر من هم جز یأس نبود! اما دیگران همچنان امیدوار باشند. بالاخره لابد بی حکمت نبوده که قدما فرموده اند: بزک نمیر، بهار میاد ...

نرگس

سلام شهرام عزیز ... نمیدونم چطور میتونم اینهمه مهربونی رو تلافی کنم ... ممنونم که روز تولدم رو به یاد داشتی و زودتر از موعد تبریک گفتی ... فقط میتونم برات بهترینها رو ارزو کنم و بگم : اوای خوش هزارتقدیم تو باد / سرسبزترین بهار تقدیم تو باد / گویند که لحظه ایست روئیدن عشق / ان لحظه هزار بار تقدیم تو باد // مثل همیشه انتخاب خوبی بود / به روزم ومنتظر حضور سبزت / یاعلی

بلال از مشهد

سلام شهرام جان. خيلی قشنگ نوشتی. و من از نوشته هات خيلی استفاده ميکنم. اگه اجازه بدی ميخواستم از مطالبت در جاهايی که موقعيت اجازه بده استفاده کنم. منتظر مطالب قشنگت در گروه و وبلاگت هستم. به اميد ديدار. دوستدار شما... بلال

امیر

سلام به شهرام عزیز.خسته نباشی.این نوشته هم مثل قبلیها جالب،مفید وانرژی بخش بود.منتظر مطالب بعدی هستم.من به روزم و منتظرت.موفقتر باشی.

متین

سلام..من عاشق این قالبم..وبلاگ و نوشته هاتون عالی است..شاد باشید و موفق

فاطمه

مثل هميشه قشنگ و گيرا.مطالبت فوق العاده اند .مخصوصامتن به روشنايی بيانديش.برای مدتی انسان رو از خاکی بودن به افلاکی بودن تشويق ميکنه به خاطر هديه دادن اين لحظه هرچند کوتاه ولی زيبا ممنون.پايدار باشی.

قصه بره و گرگ

سلام. من اولين باره که به وبلاگتون می يام. متن قشنگی نوشتيد. فقط يه چيز ميخواستم بگم اگه کسی ما رو آزرد و سعی نکرد که ازمون دلجويی کن و اون تبديل به کينه شد تو دلمون چيکار کنيم. دوست خوبم. پيشاپيش سال نو رو بهت تبريک ميگم سالی سرشار از موفقيت و کاميابی رو از درگاه ايزد منان خواهانم.